Якщо книга не подобається, сміливо кидайте, – книжкова блогерка Наталія Дмітрієва

Книжковий блогінг активне явище в українському медіапросторі. З’являється багато нових учасників читацького руху у мережі, які діляться враженнями від прочитаних книг.

Букстаграм став майданчиком для однодумців, де можна знайти підтримку, підглянути цікаві книги та відкрити нові імена. Книжковий блогер ‒ це лідер думок, який може формувати смаки, закладати тренди. Вони вміють розкрити прочитане не лише у тексті, а й на світлинах чи відзнятих відеороликах. Вони багато читають, і такі об’єми потребують певного обліку.

Тож поговоримо про букстаграм, трекери та лайфхаки для читання такої кількості книг з Наталією Дмітрієвою ‒ книжковою блогеркою в Інстаграмі. Наталія на сторінках свого блогу ділиться враженнями, як про дорослу, так і про дитячу літературу та має потужний читацький девіз:

«Куди б не йшла – завжди бери з собою книгу»

Наталія Дмітрієва
Фото з особистого архіву Наталії Дмітрієвої

– Наталю, чому Ви вирішили вести книжковий блог?

– Спочатку я стала частиною дівчачої банди буккросерів, і таким чином з‘явились фото з книгами. А потім, я побачила марафон від Якабу і дізналась про букстаграм. Тоді подумала: «Вау, я теж так хочу!». З цього все і почалось.

– Що найскладніше в діяльності книжкового блогера?

– Натхнення. Особливо у важкі моменти в житті. Хочеться кожній книзі віддати належну увагу і розкрити її цінність. І буває, що на це йде не один тиждень.

– Скільки книг у рік Ви читаєте?

– В середньому 50-70 книг за рік. Звісно, через війну ця цифра в 2022 році була меншою.

– Як відслідковувати свій читацький успіх (які є софти, трекери, додатки)?

– Я користуюсь додатком goodreads. Тут дуже зручно ставити цілі на рік та відмічати процес читання книг. Це перша платформа, про яку я дізналася. Там є можливість створювати власні полички. У мене це: «Читаю зараз», «Хочу прочитати» і «Прочитане».

Можна ввести кількість сторінок і побачити відсоток прочитаного. На поличці з прочитаним я ставлю власні оцінки і можу писати відгуки. Також я часто читаю відгуки інших. Ще можна ставити цілі за кількістю прочитаних книг за рік і переглядати здобутки попередніх років. З мінусів цього трекеру можу відзначити неможливість відслідковування читання в разі, якщо книгу не внесено в додаток.

Також я веду паперовий bullet journal і там записую прочитані та куплені книги. Bullet journal ‒ це своєрідний планер, який можна вести дуже креативно. Особливо, для поціновувачів красивої канцелярії.

Трекер букблогера
Фото з особистого архіву Наталії Дмітрієвої

– Яка Ваша улюблена книга дитинства?

– Підліткою зачитувалася Толкіном. Пам‘ятаю, яке то було щастя, коли батьки подарували трилогію «Володар перснів»

– Чи є книга, яка щось змінила у житті?

– Це була «Історії до кави»  Надійки Гербіш. Тоді я відкрила для себе сучасних українських письменників. І  «Гессі» Наталії Матолінець. Через цю книгу я в дорослому віці закохалась у фентезі.

– Що краще: паперова, аудіо чи електронна книга?

– Наразі однозначно паперова. І я готова переплачувати за цю розкіш. Але то справжня насолода тримати книгу в руках, нюхати її, шарудіти листочками.

– Які три лайфхаки для читання можете дати нашим читачам?

  1. Не дочитувати книгу, яка не подобається до кінця. Сміливо кидайте, навіщо себе мучити?

  2. Беріть участь у читацьких челенджах і марафонах. Там легко знайти друзів та підтримку.

  3. Підбирайте для кожної книги закладку і стікери – нехай читання надихає на творчість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *