Поетичний конкурс від видавництва «Парасоля»

З нагоди другої річниці від заснування видавництва «Парасоля» ми оголошуємо поетичний конкурс для поетів-початківців та поеток-початківиць.

Сподіваємось, конкурс стане щорічним і відкриє багато нових цікавих імен в українській поезії. На конкурс приймаються раніше не публіковані вірші, написані українською мовою, оформлені в рукопис, готовий стати книжкою. Вік учасників 18+.

Конкурсанти не повинні мати інших виданих книг (поезії чи прози) до моменту оголошення результатів конкурсу. Поетична збірка-переможець має стати першою будь-коли опублікованою книгою автора.

ПРАВИЛА ПОДАННЯ РУКОПИСУ

Рукописи приймаються на розгляд журі 1  квітня до 31 грудня 2023 року.

Конкурсантам потрібно надіслати:

 • Впорядкований рукопис потенційної поетичної збірки.

Обсяг поетичної збірки – не менше 50-70 віршів (приблизно 1000 рядків). Назва файлу має містити ім’я учасника конкурсу та авторську назву збірки.

Рукописи не повинні містити нецензурної лексики, не мають плекати ненависть до певних релігійних чи соціальних груп, міжетнічну чи міжрасову ворожнечу, екстремізм, заклики до злочинів проти людяності. 2) Коротку творчу біографію автора/-рки (обов’язково).

 •  Контактну інформацію: електронну адресу, телефон, месенджери,
 • Квитанцію про сплату внеску

Всі ці документи потрібно надіслати на електронну скриньку: konkurs.parasolia@gmail.com

ОЦІНЮВАННЯ ТВОРІВ

Журі отримує рукописи без зазначення імені автора. Журі не надає рецензій на рукописи, які не пройшли відбір. Імена членів журі не розголошуються до фінального оголошення результатів.

СТАРТОВИЙ ВНЕСОК

Для участі в конкурсі необхідно сплатити добровільний благодійний внесок від 300 грн. Обсяг внеску не впливає на результати конкурсу.

Реквізити для перерахунку коштів: Монобанк 4441 1141 3146 1012

Квитанцію про сплату внеску потрібно надіслати разом із рукописом. Організаційні внески використовуються на потреби конкурсу і не повертаються конкурсантам незалежно від результатів конкурсу.

РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ

оголошуємо у два етапи:

 1. 3 березня 2024 року в День письменника оголосимо короткий список із максимум 10 претендентів.
 2. 21 березня 2024 в День поезії оголошуємо ім’я переможця, чий рукопис вийде окремою збіркою.

Окремі вірші поетів із короткого списку увійдуть до антології, яка також вийде окремою книгою. У вересні-жовтні 2024 року планується урочиста церемонія нагородження – із презентацією книжки переможця та антології, до якої увійдуть твори членів журі, запрошених авторів та лавреатів з довгого списку.

ВАЖЛИВІ ПРИМІТКИ

Надсилаючи рукопис на поетичний конкурс видавництва «Парасоля», ви автоматично погоджуєтесь на те, що у випадку перемоги, видавництво оформить і видасть книгу з вашими віршами, згідно з редакційною політикою видавництва у відповідній серії поетичних книг. Перед цим переможцю буде запропоновано підписати угоду про співпрацю. Переможець отримає авторські примірники книги.

Також, надсилаючи рукописи на розгляд, ви надаєте право видавництву розмістити один або кілька віршів на сторінках антології учасників конкурсу. Видавництво не претендує на інші авторські та суміжні права на ваші вірші.Ви автоматично гарантуєте, що у в рукописі немає плагіату і авторські права на всі твори належать виключно вам. Якщо виявиться, що це не так, журі конкурсу залишає за собою право дискваліфікувати ваш рукопис на будь-якому з етапів конкурсу.

ВАЖЛИВО

Конкурсанти не повинні мати інших виданих книг (поезії чи прози) до моменту оголошення результатів конкурсу. Поетична збірка-переможець має стати першою будь-коли опублікованою книгою автора.

Увага! Журі конкурсу має можливість не рекомендувати до видання жоден із рукописів, якщо вирішить, що жоден не готовий до публікації. Але короткий список оголошуватиметься, антологія укладатиметься і церемонія нагородження відбудеться.

10 thoughts on “Поетичний конкурс від видавництва «Парасоля»

 1. Вітаю! Маю питання: чи можуть подані вірші бути раніше опубліковані в колективних альманах чи в соцмережах? Дякую.

  1. Якщо твори були опубліковані лише у соцмережах, то так, такі рукописи можуть бути прийняті до розгляду. На жаль, якщо вірші були опубліковані у друкованих альманахах не зможемо прийняти до розгляду.

 2. Варто було категорію “Важливо” розмістити першим реченням у переліку!:-)

 3. Доброго дня
  Маю декілька питань стосовно конкурсу.
  Вірші мають бути тільки українською? Якщо вони про війну, це підпадає під “міжетнічну ворожнечу”??? Є слова типу “русня” наприклад.
  І чи можна подати вірші у дуєті??? Тобто два автори в одному збірнику.

  1. Вірші мають бути лише українською. Два автори в одну збірку не можна. Надсилайте ваші вірші і конкурсна комісія вирішить чи підходять вони, чи ні.

 4. Вітаю! Під словом «рукопис» ви маєте на увазі від руки написаний чи, все ж, друкований текст у форматі doc. ?

 5. Що до пункту : “Конкурсанти не повинні мати інших виданих книг (поезії чи прози)”. Чи сюди входить колективний альманах? Тобто, якщо я раніше друкувала свої твори в колективних альманахах, але на конкурс подам завсім інші твори, чи можу я в такому випадку бути допущена до конкурсу?

  1. Так, якщо вірші будуть іншими, ніж у альманасі ви можете їх надсилати на конкурс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *