Таїсія Наконечна презентувала нову книгу «Побачити Париж»

На початку жовтня, у Чернівцях  відбулася презентація нової книжки Таїсії Наконечної «Побачити Париж».

Оскільки друкарня не встигала з основним накладом до презентації, нам довелося замовити 50 примірників препринта з унікальним, дещо відмінним дизайном. Всі наявні примірники з автографом авторки реалізовувалися з благодійною метою. Виручені кошти пішли на ремонт евакуаційного автомобіля 22-го стрілецького батальйону. Метою було зібрати 30 тисяч гривень.

Презентація книги Таїсії Наконечної

Модераторкою заходу була поетка, літературна критикиня та громадська діячка Інга Кейван.

Перша чернетка видання з’явилася ще 2019 року. За словами Таїсії Наконечної, для неї стало новим досвідом працювати з прозою, бо через поезію простіше виражати емоції.

«Побачити Париж» – збірка оповідань соціально-психологічної тематики про іншу реальність українців «по той бік кордону». Сюжет розповідає про людей, які з вибору чи вимушено опинилися в інших країнах. В основі книжки – реальні історії, водночас персонажі – вигадані.

Побачити Париж
Побачити Париж

«Ця історія, яка лягла в основу оповідання «Побачити Париж», – реальна. Ми десь стояли з людьми й розповідали про своє. Я розвинула почуте та додала деталей. Але не всі історії були так написані, деякі взяті з колективного героя. Наприклад, перше оповідання про соціальне сирітство, розділення сімей, коли батьки за кордоном, а діти в Україні», – розповідає авторка.

Лише одна реальна людина стоїть за своїм персонажем – в оповіданні «Німецька мрія».

Відвідувачі мали змогу придбати збірку з автографом авторки. Ціна книги стартувала від 200 гривень, проте верхньої межі не було. 

«Я читала цю книжку ще драфтом. Мені дуже цікаво почитати, що вийшло. Останні шість місяців я вимушено живу за кордоном, у Генті (місто в Бельгії). Тобто, сама стала емігранткою. Чесно кажучи, складно пригадати свої почуття на початку, але зараз ця тема дуже близька. Бо це мій досвід. Мені дуже цікаво, чи Тая збирається писати сиквел про людей, які ще залишаються за кордоном. Мені не вистачить слів описати ту вдячність народу Європи, який приймав нас», – ділиться учасниця презентації Юлія Мироненко

Придбати книгу 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *